Rajd z latarkami dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W środę 7 listopada, w godz. 16.30-19.30 w naszym mieście odbył się XXIX Rajd z latarkami organizowany przez Zarząd Oddziału Włocławskiego PTSM.  Celem tego pieszego rajdu było uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięła w nim udział 30-osobowa grupa uczniów naszej szkoły podstawowej pod opieką p. Agaty Nawrockiej i p. Ewy Bieniek oraz reprezentującej rodziców p. Ireny Vukovič-Kwiatkowskiej, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

Ruszyliśmy sprzed kościoła  św. Jana za Wisłę, gdzie zwiedziliśmy Izbę Pamięci Narodowej w Szkole Podstawowej nr 8. Pod Pomnikiem Obrońcow Wisły 1920 r. zapaliliśmy znicze. Na tarasie widokowym było ognisko, po którym wróciliśmy na Bulwary Marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd rozeszliśmy się do domów.

Ewa Bieniek

Skip to content