„11 listopada 1918 – zapamiętamy już na zawsze”

Takimi słowami piosenki pt.”Co to jest niepodległość” dzieci w przedszkolu rozpoczęły uroczysty apel z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Podczas montażu słowno-muzycznego przybliżono historię naszej Ojczyzny. Podczas zajęć w ostatnim tygodniu wychowawcy zobrazowali  w poszczególnych grupach historię narodu polskiego, czytali książki o bohaterach niepodległościowych oraz osobach zasłużonych, osłuchiwali z pieśniami patriotycznymi, omawiali symbole narodowe, jak również wykonali gazetki i dekoracje sal w biało-czerwonych barwach tak, aby dzieci mogły jak najtrwalej zapamiętać ważną datę 11 listopada 1918 r.

Zachęcamy, by utrwalać wiedzę na temat Polski Niepodległej, sięgać do historycznych książek, poznawać pieśni patriotyczne, brać aktywny udział w świętach państwowych i  pamiętać o modlitwie za Ojczyznę.

Karolina Szortyka

Skip to content