Mamy kota na punkcie mleka!

„Mamy kota na punkcie mleka” to projekt finansowany z Funduszu Promocji Mleka realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski.
Program pokazuje, jak poprzez zabawę edukować dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie zdrowego żywienia oraz jak kształtować u najmłodszych prawidłowe nawyki żywieniowe.
W tym roku szkolnym do projektu przyłączyła się nasza szkoła. Dołączając do programu uzyskaliśmy możliwość brania udziału w konkursach kota Mleczysława. Korzystając z okazji klasa 2b SP wzięła udział w konkursie “Imię dla koleżanki Mleczysława”, w którym zajęliśmy II miejsce.
Dziś uczniowie klasy 2b otrzymali nagrody – milutkie poduszki kota Mleczysława. Na wszystkich buziach pojawiły się uśmiechy, bo wszyscy KOCHAMY MLEKO!!!  🙂

Klaudia Majewska-Rybacka

 

Skip to content