Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej

Dnia 21 listopada 2018 roku w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Religijnej.

Celem konkursu było m. in.: rozwijanie zainteresowań i talentów muzycznych dzieci, integracja środowisk przedszkolnych, radosne i wspólnotowe Wielbienie Pana Boga przez śpiew, ukazanie dzieciom wartości płynących z wiary w Pana Boga.

Zapraszając do udziału w konkursie pragnęliśmy, aby I Festiwal Piosenki Religijnej był wydarzeniem, które połączy muzykę i śpiew z modlitwą, a ponadto poruszy aspekt patriotyczny związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości; upamiętni te wydarzenia i utrwali je w świadomości uczestników – artystów i widzów.

Dzieci posiadają różne zdolności i talenty. Rolą dorosłych jest rozbudzenie ich zainteresowań, rozwijanie uzdolnień i predyspozycji, a także stwarzanie okazji do sprawdzenia się, poznania swoich możliwości i nabrania wiary w siebie. Dlatego cieszymy się, że Festiwal spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

W konkursie wzięło udział 23 uczestników, którzy zostali podzieleni według wieku na cztery grupy: 3, 4, 5 i 6 – latki.

Uczestników oceniało jury w składzie: Anna Sokołowska-Alabrudzińska – artystka teatralna, Katarzyna Olszta-Zielińska – wokalistka, nauczyciel muzyki w Niepublicznej Szkole w Pocierzynie, Jacek Deręgowski – organista w parafii św. Stanisława we Włocławku, ks. Paweł Koralewski – wikariusz parafii św. Stanisława we Włocławku.

Jury konkursu brało pod uwagę przede wszystkim: wybór odpowiedniej piosenki, opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, czystość i poprawność wykonania (walory wokalne, poczucie rytmu), ogólne wrażenia artystyczne.

Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

3-latki:

I miejsce – Hanna Jarmuszewicz

II miejsce – Alicja Skowrońska

III miejsce – Zuzanna Jóźwiak

 

4-latki:

I miejsce – Kacper Wojciechowski

II miejsce – Martyna Majerska

III miejsce – Martyna Chylińska

 

5-latki:

I miejsce – Liliana Walczak

II miejsce – Antonina Jagodzińska

III miejsce – Hanna Polińska

 

6-latki:

I miejsce – Zofia Jabłońska

II miejsce – Maja Wasielewska

III miejsce – Julia Kolatorska

 

Dziękujemy wszystkim małym wykonawcom, rodzicom, opiekunom i gościom za udział.

Życzymy dalszych sukcesów!

Ewelina Rutkowska

Paulina Makowska

Skip to content