Twórcze warsztaty w przedszkolu – „Wieniec adwentowy”

Adwent jest okresem rozpoczynającym kolejny rok liturgiczny, który trwa 4 niedziele. Jest to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Chrystusa, które obchodzimy 25 grudnia. Jednym z bardzo ważnych symboli adwentowych jest wieniec adwentowy, który jest symbolem wyczekującego w miłości i radości Ludu Bożego. Wieniec adwentowy wykonujemy z gałązek drzewa iglastego z czterema świecami, które zapala się kolejno w każdą niedzielę adwentu. Zapalenie świec oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa, który jest ,,światłością świata”. Światło świec w wieńcu oznacza nadzieję. Zieleń stanowi symbol trwającego życia. Natomiast kształt kręgu symbolizuje wieczność Boga, który nie ma początku ani końca oraz wieczność życia Chrystusa.

W naszym przedszkolu zagościła piękna tradycja – co roku dzieci wspólnie z rodzicami wykonują wieniec adwentowy. Także i w tym roku 29 listopada odbyły się twórcze warsztaty dla rodziców wraz z dziećmi, którzy wspólnymi siłami oraz swoją wyobraźnią i pomysłowością tworzyli przepiękne wieńce adwentowe, jednocześnie świetnie przy tym się bawiąc. Był to bardzo mile spędzony czas, w przemiłej rodzinnej atmosferze, za który serdecznie dziękujemy przybyłym rodzicom i dzieciom.

Jolanta Gitner

Skip to content