Dzień Patrona Szkoły

Każdy tyle dłużen swojej Ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach”

ks. Jan Długosz

Koncert „Długoszacy dla Długosza” dla klas 4-6 szkoły podstawowej

Uczniowie klas 4-6 w hołdzie Patronowi Szkoły ks. Janowi Długoszowi w 603. rocznicę Jego urodzin zaprezentowali w sposób wyjątkowy  swoje różnorodne talenty.  Był śpiew taniec, muzyka poważna, pokazy zręcznościowe. Występom przewodziły słowa Patrona stanowiące myśl przewodnią tegorocznych obchodów:  ”Każdy tyle dłużen swojej Ojczyźnie, na ile go stać przy jego zdolnościach i siłach”. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością ks. dr Jacek Kędzierski – dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, pani wicedyrektor Sławomira Lewandowska, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas 4-6.

Wprowadzając zebranych w szkolnej sali gimnastycznej w nastrój  uroczystości,  uczennica klasy 7a Zofia Kwiatkowska  przedstawiła  zebranym prezentację o ks. Janie Długoszu, która pozwoliła uczniom szkoły podstawowej poznać fakty z jego życia.

Później przyszedł czas na występy dzieci. Wśród wykonawców zaprezentowali się nasi najzdolniejsi długoszacy.

Aleksander Kwiatkowski uczeń klasy 5b wykonał  po mistrzowsku utwór muzyczny  Jana Sebastiana Bacha.

W nastrój zimowy wprowadziła zebranych Joanna Jaworska, uczennica z klasy 5c, wykonując  z gracją piosenkę pt: „Tupu tupu po śniegu”

Pozostając w klimacie zimy  zaprezentowały się  w sposób wyjątkowy  tańczące dziewczęta – uczennice  Julia Pasikowska z klasy 4c  oraz  Marta Skupniewicz z  klasy 5a, które wykonały taniec pt. „Pierwszy śnieg”.

Krzysztof Babis,  uczeń klasy 5c,  w rekordowym czasie z zasłoniętymi oczami  ułożył kostkę Rubika.

Zosia Hasiuk z klasy 4a  wykonała  doskonale utwory muzyczne pt. “Tańcuj , tańcuj okręcaj”, oraz “Na nowej górze”. Uzupełnieniem profesjonalnego występu uczennicy był strój kujawski, w którym się zaprezentowała.

W klimat kujawskich melodii wprowadziła zebranych Zuzanna Trojanowska z klasy 4c,   wykonując  piosenkę pt. “Kujawiaczek”. Strój kujawski, w którym wystąpiła, oraz  zaśpiewana piosenka zachwyciły zebranych.

Następnie Izabela Tyrajn z klasy 4b i Aleksander Kwiatkowski z kl. 5b zaprezentowali wspaniały pokaz judo.

Na scenie zaprezentowała również w sposób wyjątkowy swój talent muzyczny  Ewa Graczykowska z klasy 4b, wykonując  “Sonatinę”.

Niespodzianką  był występ Stanisława Imienowskiego z klasy 4a, który  w sposób  porywający wykonał  na akordeonie  utwór pt. “Despasito”.

Rondo, to utwór muzyczny, który doskonale wykonała na klarnecie Martyna Michorzewska z klasy 6a.

W pokazach  tanecznych wystąpiły: Amelia Skibińska z klasy 5a oraz uczennice klasy 4b Nadia Martyka i Natalia Nawrocka. W wykonanym  tańcu Mufinki  wykazały się wysokim artyzmem.

Konferansjerami programu byli:  Zosia Kwiatkowska z kl. 7a i Tomasz Klarecki z kl. 6a, którzy profesjonalnie zapowiadali poszczególne występy kolegów.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem pani Bożeny Sobierajskiej – opiekuna Samorządu Uczniowskiego  klas 4-6.

Bożena Sobierajska  

 

Koncert “Długoszacy dla Długosza”

Referat ks. Zbigniewa Łukasika – Walory architektoniczne gmachu szkoły Długosza przy ul. Łegskiej

Delegacja uczniów składa kwiaty pod pomnikiem ks. Jana Długosza 

Skip to content