Spotkanie z bractwem rycerskim KERIN

Dzień Patrona Szkoły to święto dla każdego Długoszaka. Z tej okazji odbywały się w naszej szkole: koncert „Długoszacy dla Długosza”, prelekcja zaproszonego gościa ks. Zbigniewa Łukasika, dyrektora Muzeum Diecezjalnego we Włocławku, który wygłosił wykład pt. „Historia i walory architektoniczne budynku Szkoły im. ks. Jana Długosza przy ul. Łęgskiej”.

Mieliśmy też okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Spotkanie to poprowadzili rycerze z Bractwa Kerin. Polskie drogi do niepodległości zostały opowiedziane w sposób ciekawy, barwny i z zaangażowaniem uczniów. Mogli się oni wcielić w rolę kosynierów, państw zaborczych czy też Józefa Piłsudskiego. Lekcja wzruszyła, dostarczyła wiedzy, ale też była doskonałą okazją do refleksji nad naszą wolnością.

Anna Baranowska

Skip to content