Mikołajki w przedszkolu

„Święty Mikołaju, przynosisz dobro nam i mówisz: lubię dzielić się tym co mam.
Rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal, a miłość to największy Twój dar”

Dzień 6 grudnia znany jest dzieciom na całym świecie. Przedszkolaki  już od rana wyczekiwały Świętego Mikołaja. Mimo braku białego puchu, Święty biskup z Miry przybył do naszych dzieci z workiem pełnym prezentów, lecz nie tylko tych z zabawkami czy słodkościami. Tak, jak wskazują powyższe słowa piosenki, przybył do nas dzielić się swoją miłością i dobrem, gdyż właśnie to one prowadzą nas do Pana Boga.

Najmłodsi radośnie przywitali Świętego Mikołaja i  zaśpiewali piosenkę wykonując przy tym taniec. Tego dnia wszyscy w przedszkolu byli ubrani na czerwono, a na głowach każdy miał czapkę Świętego Mikołaja. Nasz Gość był zachwycony tak uroczym widokiem sali pełnej małych czerwonych Mikołajków. Obdarował dzieci słodkim upominkiem oraz każdej grupie wręczył paczkę z zabawkami. Święty biskup obiecał dzieciom, że jeśli będą grzeczne, za rok znów odwiedzi nasze przedszkole.

Był to dzień pełen pięknych wrażeń i radości. Bo któż z nas nie lubi Świętego Mikołaja czy wspólnego ubierania choinki?

Po utęsknionej wizycie Świętego Mikołaja dzieci z wielką ochotą i radością podjęły się ubierania naszej przedszkolnej choinki. Radości dzieci nie było końca.

Anna Szczerbiak
Paulina Kaszuba

Skip to content