Internackie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w Internacie gości już od pierwszych dni grudnia. Otaczająca nas zewsząd świąteczna aura, udzieliła się także wychowankom internatu, którzy postanowili przełamać zimową rutynę.

5 grudnia 2018 roku wychowankowie wraz z panią  Mileną Witkowską udali się do kina na ciekawy  seans filmowy. Podczas wspólnego spaceru lepiej poznaliśmy siebie, a szczególnie swoje zainteresowania. Wymieniliśmy się wrażeniami na temat obejrzanego filmu oraz pomysłami na kolejne wyjścia. Młodzież z chęcią i zaciekawieniem oglądała film, który był dla nas oderwaniem się od codziennych obowiązków szkolnych, a wspólne wyjście na pewno każdy z nas  będzie ciepło wspominał. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do internatu.

Patrycja Frątczak –wychowanka  internatu

    Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest zwyczaj ubierania choinki. W przeddzień mikołajek wychowankowie internatu wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Lasotą-Staszak, postanowili ubrać choinkę. Wychowankowie internatu po lekcjach zabrali się za przyozdabianie tegoż drzewka. Na choince znalazły się: bombki, gwiazdki, aniołki, własnoręcznie zrobione łańcuchy i oczywiście kolorowe oświetlenie. Miło będziemy wspominać te chwile, jutro podczas otwierania prezentów przy naszej internackiej choince.

Wiktoria Kaszuba-wychowanka internatu

W dniu 6.12.2018 r. w internacie obchodziliśmy Mikołajki, nie mogło tego dnia zabraknąć świętego darczyńcy, który grzecznym dzieciom przyniósł prezenty. Wszyscy bardzo serdecznie go przyjęli, śpiewając kolędy. Rózg w tym roku nie było, ale tylko dlatego, że  święty Mikołaj był bardzo wyrozumiały…

Podczas chwil spędzonych z Mikołajem było dużo dobrej zabawy i radości oraz słodkości.

Teraz z utęsknieniem czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

Joanna Trawińska

Skip to content