Próbne egzaminy gimnazjalne za nami…

W ciągu trzech grudniowych dni (4-6 grudnia), po próbnych maturach licealistów i sprawdzianach ósmoklasistów, przyszedł czas na próbny egzamin uczniów z ostatniego rocznika wygaszanego gimnazjum.
We wtorek 4 grudnia uczniowie sprawdzali swoją wiedzę, podchodząc do egzaminu z historii i wos-u oraz z języka polskiego (jednak rozprawka!). W środę przyszedł czas na zmierzenie się z wymaganiami dotyczącymi przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Czwartek natomiast upłynął pod znakiem języków obcych – angielskiego i niemieckiego.
Każdego dnia uczniowie gromadzili się w wyznaczonych salach, aby po wylosowaniu miejsc, zgodnie z wszelkimi procedurami, w obecności komisji, rozwiązywać testy przygotowane przez Wydawnictwo OPERON.
Pierwsza część każdego z egzaminów, przeznaczona na rozwiązanie zadań zamkniętych, rozpoczynała się o godzinie 9.00 i trwała 60 minut. W O godz. 11.00 zdający przystępowali odpowiednio do rozwiązania testu zawierającego również zadania otwarte. Trwała ona, z wyjątkiem języków obcych, 90 minut. Uczniowie z dostosowaniami wymagań oczywiście skorzystali z wydłużonego o połowę czasu przeznaczonego na rozwiązanie testów. Łącznie do egzaminów przystąpiło 115 gimnazjalistów, przy czym niektórzy już na etapie próbnym, jako ubiegłoroczni laureaci, byli zwolnieni z odpowiednich testów.
Z jakimi wrażeniami gimnazjaliści wychodzili po egzaminach próbnych? Większość uczniów oceniła je jako niezbyt trudne. Wyniki próbnych testów, po dokładnym sprawdzeniu przez nauczycieli zgodnie z kluczem odpowiedzi, zostaną podane uczniom jeszcze przed świętami.

L.W.

 

Skip to content