Warsztaty Bożonarodzeniowe w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Dnia 13 grudnia uczniowie klasy 1a udali się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Kujawskiej
i Dobrzyńskiej na warsztaty pt. „Choinkę przystroić już czas”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się co to jest podłaźniczka, jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie oraz dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw. W części warsztatowej uczniowie wykonali współczesne ozdoby choinkowe. Dzieci były bardzo zadowolone i w radosnych nastrojach wróciły do szkoły. Dziękujemy Pani Kalinie Ciesielskiej – mamie Marcela – za przeprowadzenie bardzo ciekawych warsztatów, dzięki którym dzieci bliżej poznały tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Pani Marcie Treli – wychowawcy świetlicy – dziękujemy za opiekę.

Katarzyna Matuszewska

Katarzyna Matuszewska

 

Skip to content