Wycieczka klasy 5c i 6a do Płocka

​W czwartkowy poranek 13 grudnia uczniowie z klas 5c i 6a pod opieką pań: Emilii Chodoły, Bożeny Sobierajskiej, Sandry Iwańskiej i Wioletty Piaseckiej wybrali się na wycieczkę do Płocka. Głównym celem tej wyprawy był udział w spektaklu „Opowieść wigilijna”. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów Teatru Dramatycznego na motywach utworu Ch. Dickensa. Uczniowie poznali historię bogatego skąpca Ebenezera Scrooge’a, który dzięki spotkaniu z Duchami Świąt Bożego Narodzenia zmienił swoje życie. Zaczął rozumieć sens świętowania i ideę pomagania potrzebującym. Sztuka ta wyzwoliła w uczniach wiele refleksji i pozytywnych emocji. Podobała się zwłaszcza gra aktorska – taneczne i wokalne umiejętności występujących. Wszystkich urzekały kostiumy i dekoracje ukazujące XIX-wieczny Londyn, m. in. przezroczysta zasłona, która sprawiała wrażenie podwójnej sceny. Wiele wrażeń budziły też efekty specjalne zapowiadające pojawianie się tajemniczych postaci. Spektakl z całą pewnością był prawdziwą ucztą kulturalną dla nas wszystkich.
​Następnie pojechaliśmy do parku trampolin, by wyskakać energię i pobawić się. Niektórzy uczniowie mogli zaprezentować swoje gimnastyczne zdolności czy akrobacje. A wszystko to oczywiście pod czujnym okiem opiekunów i instruktora.
​Na koniec zatrzymaliśmy się w pizzerii i po posiłku w godzinach popołudniowych opuściliśmy Płock. Z relacji uczniów i naszych obserwacji wiemy, że wycieczka była bardzo udana, co nas niezwykle cieszy.

WP

Skip to content