Wycieczka klasy 1a i 1c SP do Torunia

Dnia 20 grudnia klasy 1a i 1c wybrały się do Torunia – światowej stolicy Piernika. Podczas zajęć warsztatowych w Żywym Muzeum Piernika uczniowie poznali historię i recepturę wyrobu tradycyjnych toruńskich smakołyków. Uczniowie pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Mistrzyni Korzennej poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Dowiedzieli się również wielu ciekawych informacji o przyprawach i narzędziach służących do ich produkcji. Dzieci z ciekawością oglądały pokaz przygotowania ciasta do wypieków. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznego ich wykonania. Ciężka praca przyniosła efekt w postaci pamiątkowych pierników i certyfikatu czeladnika, który zdobyła każda klasa.

Następnie udaliśmy się na Starówkę, oglądaliśmy architekturę i zabytki miasta. Poznaliśmy sylwetkę znakomitego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem tego słynnego Polaka. Naszą wizytę w Toruniu zakończyliśmy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wśród wielobarwnych ozdób, aromatu pierniczków i dźwięku dzwoneczków, poczuliśmy już atmosferę zbliżających się świąt. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w McDonaldzie, miejscu, które lubią bardzo wszystkie dzieci i nie tylko one. Dzieci w radosnych nastrojach wróciły bezpiecznie do szkoły. Dziękujemy pani Urszuli Bordyn – wychowawcy świetlicy, mamom Pani Dorocie Antczak i Pani Małgorzacie Karkowskiej, które wspierały nas i czuwały nad bezpieczeństwem dzieci.

Katarzyna Matuszewska
Mirella Kwiatkowska

 

Skip to content