Jasełka SP w Teatrze Impresaryjnym

“Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze…”

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, wtedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Ujazdowskiej, p. Klaudii Majewskiej-Rybackiej, s. Pauliny Bursiewicz oraz p. Tomasza Centkowskiego tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy na deskach Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Byli: Maryja, św. Józef, pasterze i królowie. Nie zabrakło również Heroda wraz z dworzanami i aniołów. Małym aktorom towarzyszył chór, który dzięki pięknie wykonanym kolędom i pastorałkom podkreślił wyjątkowość przedstawienia.

Jasełka w wykonaniu dzieci z klas 1-3 wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i nauczycieli oraz wszystkich zaproszonych gości.

Aleksandra Ujazdowska
Klaudia Majewska-Rybacka

fot. K. Jabłoński
Skip to content