Słoneczka i Sówki odwiedzają Jezuska w szopce

Trwa jeszcze okres Świąt Bożego Narodzenia, zatem 7 stycznia grupa 5-cio i 3-latków wybrała się na spacer, którego celem było zwiedzanie Betlejemskiej szopki. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W szopce, obok Świętej Rodziny – Józefa i Maryi pochylonych nad Dzieciątkiem, w otoczeniu pasterzy i aniołów – mogliśmy zobaczyć figurki zwierząt: owce, kury, koguta i wielbłąda. W Katedrze zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy i ruszyliśmy dalej. Kolejnym naszym przystankiem był Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Wspólnej pracy od Niepokalanej Maryi. Tam również wspólnie kolędowaliśmy, pomodliliśmy się i każde z dzieci mogło ucałować figurkę Dzieciątka Jezus.

Oglądanie szopek sprawiło dzieciom ogromną radość.

Magdalena Śmiałek

Skip to content