Spotkanie z Ratownikami WOPR-u

W dniu 7 stycznia 2019 r. naszą szkołę oraz przedszkole odwiedzili ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Włocławku. Woprowcy przybliżyli przedszkolakom oraz uczniom swoją codzienną pracę, zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy oraz utrwalili wiadomości na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję zobaczyć zawartość apteczki ratownika oraz obejrzeć cały sprzęt medyczny stosowany w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Ponadto przypomniały sobie ważne numery telefonów, z których należy korzystać w razie niebezpieczeństwa.

Spotkanie z ratownikami miało na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest, by zimą nie być lekkomyślnym i nie wchodzić na zamarznięte akweny, ponieważ są one bardzo niebezpieczne. Te niezwykle cenne informacje zostały przypomniane właśnie teraz, kiedy za chwilę rozpoczynają się ferie zimowe.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym pokazom dzieci będą pamiętały o tym, jak ważny w ratowaniu życia drugiego człowieka może być telefon wykonany do ratowników, a przede wszystkim, że same zachowają ostrożność podczas zimowych zabaw.

Serdecznie dziękujemy Panom ratownikom za zaangażowanie i czas poświęconym dzieciom.

Jolanta Gitner

Skip to content