Powitanie zimy w Długoszu

Poranek dnia 8.01.2019 roku zaskoczył nas obfitymi opadami śniegu i był bardzo mroźny. Gdy rozpoczynaliśmy lekcje, stan wody w Wiśle we Włocławku wynosił 650 cm, wiatr wiał z prędkością 14 km/h, a temperatura oscylowała w okolicy zera stopni. Były to idealne warunki, by powitać zimę i ulepić pierwszego w sezonie bałwana.

Wykonania tego zadania podjęła się klasa IIA liceum wraz z nadzorującym przedsięwzięcie ks. dr. Jackiem Butą. Wydarzenie to sprawiło wszystkim wiele radości, jednocześnie stanowiło doskonałą lekcję komunikacji i pracy zespołowej. Podczas tych zajęć  mogliśmy w praktyce przekonać się, że cel łatwiej osiągnąć poprzez wspólne starania niż w pojedynkę.

Gdy tylko wyszliśmy na zewnątrz budynku, wszyscy ochoczo przystąpiliśmy do formowania śnieżnych kul. Każdy próbował jak najlepiej wykonać powierzone mu zadanie. Efektem naszych wspólnych działań jest sporych rozmiarów bałwan, zimowy strażnik Długosza, którego przez jakiś czas będzie można podziwiać przed gmachem szkoły. Uczniowie klasy IIA, kierując się słowami wiersza Marii Konopnickiej:

,,Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!
Nasza zima zła! „,

udowodnili dziś, że zima nie jest wcale taką straszną i srogą porą roku.

Aleksandra Lewandowska 

Skip to content