Dwoje licealistów zakwalifikowanych do finału XXXIV Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej

Uczniowie klasy IIA naszego liceum: Aleksandra Lewandowska i Krzysztof Naraziński we współpracy z nauczycielem chemii – panem Konradem Trokowskim rozwiązali bardzo trudne i wymagające różnorodnych umiejętności zadania I etapu XXXIV Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej i awansowali do finału tego konkursu. 22 marca powalczą o indeksy na Wydział Chemiczny PW.

Ola i Krzysiek to uczniowie, którzy już od gimnazjum wykazują się ogromnymi zdolnościami do przedmiotów ścisłych, a najbardziej właśnie do chemii. Zainspirowani i zainteresowani tym przedmiotem już w gimnazjum przez pana Konrada Trokowskiego, kontynuują swoją chemiczną przygodę także w liceum, osiągając coraz to większe sukcesy. Planując swoją przyszłość, oboje zamierzają podjąć studia ściśle związane z matematyką i chemią, a starty i osiągnięcia w różnych konkursach chemicznych przybliżają ich do realizacji tych zamierzeń.

Przed nami teraz niezwykle intensywne przygotowania do finałów konkursów chemicznych w Gdańsku i Warszawie. Chemia to dla nas przygoda, a nauka realizowana w przyjaznej atmosferze stanowi także niezłą zabawę!

Konrad Trokowski

Skip to content