Drzwi Otwarte w „małym” Długoszu

Ostatni czwartek lutego 2019 r. obfitował w moc wydarzeń związanych z Drzwiami Otwartymi w „małym” Długoszu. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców przygotowali program artystyczny dla przybyłych gości prezentujący liczne talenty Długoszaczków. W części oficjalnej wystąpili: chór szkolny, soliści, recytatorka, grupa taneczna oraz koło teatralne, a także słynni matematycy i przedstawiciele poszczególnych klas. Ksiądz wicedyrektor przedstawił atuty naszej szkoły, bogatą ofertę przedszkola i szkoły podstawowej oraz zachęcił do zapisywania dzieci do tej placówki, a na koniec zaprosił przybyłych gości do zwiedzania szkoły i skorzystania z próbki zajęć dodatkowych, które czekały w poszczególnych salach na kandydatów do „małego” Długosza. Można było spróbować swoich sił w budowie robotów z klocków LEGO®, rozegraniu partii szachowej, kodowaniu na dywanie, podczas koła plastycznego, a także w odkrywaniu matematyki przez Dary Froebla czy geoplany oraz zaczerpnąć z nowoczesnych metod nauczania języka niemieckiego i języka angielskiego na iPadach. Gdyby z tego wszystkiego język się komuś zaplątał, to pomocą służyła pani logopeda. Ostatnim punktem zwiedzania szkoły była świetlica dolna, w której częstowano przybyłych słodkościami wykonanymi podczas „kuchcikowa”.

Bez wątpienia był to dla naszej społeczności wyjątkowy dzień, ponieważ zostaliśmy zaszczyceni obecnością tak wielu miłych gości. Zapraszamy do Długosza!

ks. Sebastian Tomczak

Skip to content