Drzwi Otwarte w „małym” Długoszu

Ostatni czwartek lutego 2019 r. obfitował w moc wydarzeń związanych z Drzwiami Otwartymi w „małym” Długoszu. Uczniowie pod opieką swoich wychowawców przygotowali program artystyczny dla przybyłych gości prezentujący liczne talenty Długoszaczków. W części oficjalnej wystąpili: chór szkolny, soliści, recytatorka, grupa taneczna oraz koło teatralne, a także słynni matematycy i przedstawiciele poszczególnych klas. Ksiądz wicedyrektor przedstawił atuty naszej szkoły, bogatą ofertę przedszkola i szkoły podstawowej oraz zachęcił do zapisywania dzieci do tej placówki, a na koniec zaprosił przybyłych gości do zwiedzania szkoły i skorzystania z próbki zajęć dodatkowych, które czekały w poszczególnych salach na kandydatów do „małego” Długosza. Można było spróbować swoich sił w budowie robotów z klocków LEGO®, rozegraniu partii szachowej, kodowaniu na dywanie, podczas koła plastycznego, a także w odkrywaniu matematyki przez Dary Froebla czy geoplany oraz zaczerpnąć z nowoczesnych metod nauczania języka niemieckiego i języka angielskiego na iPadach. Gdyby z tego wszystkiego język się komuś zaplątał, to pomocą służyła pani logopeda. Ostatnim punktem zwiedzania szkoły była świetlica dolna, w której częstowano przybyłych słodkościami wykonanymi podczas „kuchcikowa”.

Bez wątpienia był to dla naszej społeczności wyjątkowy dzień, ponieważ zostaliśmy zaszczyceni obecnością tak wielu miłych gości. Zapraszamy do Długosza!

ks. Sebastian Tomczak