XI Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

Tradycyjnie uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza uczestniczyli w XI Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego, którego organizatorem było Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Celem konkursu, który odbył się w piątek 1 marca, było: propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wymiana doświadczeń między uczestnikami konkursu oraz promowanie twórczości Stanisława Zagajewskiego (1927-2008) – wybitnego artysty rzeźbiarza, który większość swojego życia mieszkał i tworzył we Włocławku.

ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku reprezentowali uczniowie w trzech kategoriach:

Szkoła Podstawowa

  • Aleksandra Babis 7a
  • Adam Babis 7a
  • Tomasz Wojciechowski kl. 7a

Gimnazjum

  • Szymon Morawski IIIa
  • Rafał Wierszyło kl. IIIa
  • Aleksandra Cieślakiewicz kl. IIId

LO

  • Wioletta Glonek kl. IIIC

Wernisaż wystawy pokonkursowej oraz ogłoszenie wyników połączone z rozdaniem nagród i wyróżnień dla autorów zwycięskich prac odbędzie się  4 kwietnia 2019 r. (w rocznicę śmierci Stanisława Zagajewskiego) w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej – Zbiory Sztuki, Włocławek, ul. Zamcza 10/12.

Bożena Sobierajska

Skip to content