Warsztaty kulinarne w pizzerii

13 marca 2019 roku dzieci 5-letnie wraz z opiekunami wybrały się na warsztaty kulinarne do pizzerii „Placek Wolności”.

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku.

Najpierw przedszkolaki oglądały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania. Po zapoznaniu się z techniką wykonania pizzy, dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze z ulubionymi składnikami. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, przedszkolaki miały czas na przypomnienie sobie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przystąpiliśmy do degustacji. Nasze „łakomczuchy” zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna.

Pięciolatki obiecały, że wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom pizzerii „Placek Wolności” za miłe przyjęcie.

Ewelina Rutkowska

Skip to content