Uczennice Długosza nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Dla miłośników twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego sobota 16 marca była dniem spotkania z jego oryginalną, niepowtarzalną, przy tym niełatwą poezją. Okazją do prezentacji umiejętności recytatorskich oraz wokaln0-muzycznych była XXIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego od lat organizowanego przez włocławską szkołę noszącą imię tego poety.

Zespół Szkół Katolickich reprezentowały trzy uczennice. Gimnazjalistki Oliwia Kuźniewicz (kl. IIIa) i Wiktoria Miłkowska (kl. IIIe) wystąpiły w duecie w kategorii poezji śpiewanej, w której zaprezentowały dwa utwory własnej kompozycji – oczywiście do wierszy Baczyńskiego. Dziewczyny, przy naprawdę mocnej konkurencji, wywalczyły pięknym śpiewem z akompaniamentem pianina II miejsce i wystąpiły w końcowym koncercie laureatów. W kategorii recytacji sukces odnotowała Sara Wszelak z kl. IB LO, która otrzymała wyróżnienie.

Uczennicom towarzyszyły panie Lidia Wiśniewska i Anna Taberska, pod opieką których dziewczyny przygotowywały się konkursu.
Laureatkom gratulujemy!!! – biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie brali udział uczniowie z 40 szkół…

L.W. 

Skip to content