Licealiści walczyli w finale XXXIV Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej

W piątek, 22 marca, Aleksandra LewandowskaKrzysztof Naraziński wzięli udział w finale XXXIV Konkursu Chemicznego Politechniki Warszawskiej, który odbył się w Katedrze Technologii Chemicznej. Uczniowie zmierzyli się z bardzo wymagającym i trudnym testem, a wyniki poznamy niebawem.

Konkurs Chemiczny Politechniki Warszawskiej to drugi co do poziomu trudności konkurs w Polsce po Olimpiadzie Chemicznej, ale tegoroczne finałowe zadania w niczym nie ustępowały najważniejszej chemicznej rywalizacji w naszym kraju. Uczestnicy tradycyjnie rozwiązywali po dwa zadania z chemii organicznej i nieorganicznej oraz problem technologiczny.

Nagrodą w tym konkursie jest wstęp bez postępowania rekrutacyjnego na Wydział Chemiczny PW oraz maksymalny wynik z chemii przy ubieganiu się o przyjęcie na inne kierunki warszawskiej uczelni.

Konrad Trokowski

Skip to content