Finalistka etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Z przyjemnością informuję, że w dniach 22 -23.03.2019 roku na Uniwersytecie Warszawskim podczas finału centralnego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności uczennica klasy I C LO Katarzyna Pietrzak uzyskała tytuł finalisty!!! To pierwszy taki sukces w historii szkoły na poziomie ogólnopolskim. Wśród 160 najlepszych z całej Polski znalazło się w finale centralnym dwoje uczniów Długosza – oprócz Kasi awans do finału uzyskał Krystian Marciniak z klasy II C LO, obydwoje jako laureaci etapu wojewódzkiego.

Celem olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i obronności, a także kreowanie postaw patriotycznych. Olimpiada odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, a patronat naukowy objął Uniwersytet Warszawski.

Wielkie gratulacje dla Kasi za uzyskany wynik etapu centralnego.

Opiekun: Krzysztof Łodygowski

Skip to content