Nie ma jak dobre wsparcie! – podsumowanie projektu „Młodzi w Akcji” w LMK

W zeszłym tygodniu klasa IA naszego liceum wraz z Panią Joanną Kinasiewicz została zaproszona na podsumowanie projektu, który wspierała wraz z LMK.

Ogólnopolski projekt „Młodzi w Akcji” to działanie mające na celu uświadomienie dzieciom i  młodzieży, czym jest patriotyzm. Uczestnicy zgodnie doszli do wniosku, że dzisiejszy patriotyzm, to… bycie po prostu dobrym człowiekiem, pomagającym starszym osobom (wizyta w DPS przy ul. Nowomiejskiej), dbającym o środowisko naturalne (wizyta w schronisku i spacer po lesie z psiakami), przekazującym i kultywującym tradycję i historię (wizyta w przedszkolu i śpiewy patriotyczne, nauka robienia na drutach z Panią Gienią).Wśród zaproszonych gości znalazły się więc przedszkolaki z Przedszkola nr 8 we Włocławku, IIf, IIg z LMK. Została przedstawiona relacja z działalności projektu – przeżyliśmy więc wszystko jeszcze raz, oglądając zdjęcia na slajdach , rozwiązywaliśmy quiz patriotyczny, wysłuchaliśmy występu przedszkolaków z piosenką patriotyczną, wykonaliśmy wspólnie zdjęcie. Oczywiście tradycyjnie, jak na LMK przystało, imprezę uwieńczył poczęstunek!

Joanna Kinasiewicz

Skip to content