Długosz zakupił 76 kostek Rubika

Wszyscy wiemy, że najnowsza technologia, smartfony, tablety są bardzo potrzebne i często niezbędne w nauce, warto jednak na chwilę oderwać się od nich, odpocząć od komputerów i pozwolić rozwijać się poprzez zabawę kostką Rubika. Dzięki tej zabawie uczniowie zwiększą sprawność manualną, spostrzegawczość oraz wyćwiczą umiejętność szybkiego przewidywania. Ponadto uczniowie będą ze sobą rozmawiać.

Kostka Rubika to jedna z najbardziej znanych zabawek logicznych na świecie. Znana nam dzisiaj wersja powstała w drugiej połowie lat 70. na Węgrzech, a jej twórcą był Ernő Rubik. „Magiczna kostka„, jak ją nazywano, jest nie tylko pomocą naukową, ale także wyjątkowo popularną i ponadczasową zabawką.

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza zakupił 76 kostek Rubika i przekazał je świetlicy szkolnej. Każdy uczeń może wypożyczyć taką kostkę na cały dzień, aby rozwijać swoje zdolności w czasie przerw lekcyjnych,  po lekcjach oraz podczas półkolonii letnich i zimowych organizowanych w szkole.

Wychowawcy świetlicy zapraszają wszystkich uczniów zainteresowanych powyższą informacją w godzinach 6:45-16:30 do świetlicy w celu wypożyczenia tej modnej i ciekawej zabawki.

Daria Lewandowska
Jakub Zemlak
Sandra Iwańska

Skip to content