Troje licealistów z Długosza finalistami konkursu matematycznego Continuum!

Sandra Kasińska, Dominik GoleniewskiJakub Walczak zostali FINALISTAMI konkursu organizowanego przez Politechnikę Warszawską Filię w Płocku oraz Zespół Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza. Sponsorem konkursu został natomiast PKN ORLEN S.A.

IV edycja Konkursu spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli zarówno uczniowie z Płocka, jak i m.in. Warszawy, Mławy, Sierpca, Kutna, Łowicza, Żuromina, Włocławka i wielu innych miast. Organizatorzy otrzymali ponad 200 zgłoszeń do części ponadgimnazjalnej. Spośród uczestników, którzy wystartowali w konkursie, do finałów przeszło 29 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ostatnim etapie, który wyłonił zwycięzców, uczestnicy zmierzyli się z zadaniami otwartymi.

Uroczyste zakończenie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród odbyło się 29 marca 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Wszyscy finaliści otrzymali upominki i gratulacje od Prorektora PW ds. Filii w Płocku – prof. Janusza Zielińskiego oraz przedstawiciela sponsora konkursu – Pani Wioletty Kulpy. Uzyskali również indeksy na kierunki studiów prowadzone przez Politechnikę Warszawską w Płocku, tj. budownictwo, inżynierię środowiska, mechanikę i budowę maszyn, technologię chemiczną oraz ekonomię.

Ogromne gratulacje!

Piotr Chodoła

Skip to content