Mamy rady na odpady !

We wtorek 16 kwietnia do naszego przedszkola zawitały Panie z Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Wszystkie grupy wzięły udział w darmowych warsztatach pt. : „Mamy rady na odpady”. Na początku zajęć przedszkolaki miały za zadanie posegregować przyniesione przez Panią śmieci. W tym celu przygotowane były trzy kosze: żółty- tworzywa sztuczne i metale, niebieski-papier, zielony-szkło. Nie było to łatwe zadanie, ale wspólnie daliśmy radę. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci zdały sobie sprawę, że segregacja odpadów to nie taka prosta sprawa. Zrozumiały jak ważne jest zawracanie uwagi, na to gdzie wyrzucamy poszczególne śmieci. Przypomniane zostało również grupie na czym polega recykling i dlaczego jest tak ważny dla naszego środowiska. Po pierwszej części zajęć przyszedł czas na pracę twórczą. Każde z dzieci dostało materiałową torbę na zakupy, którą musiało własnoręcznie udekorować flamastrami. Każdy chętnie wziął się do pracy, dzięki czemu powstały przepiękne torby, które dzieci zabrały do domu. Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze zapamiętały lekcję z segregacji odpadów i już nie będą popełniały błędów przy wyrzucaniu śmieci.

Magdalena Śmiałek

Skip to content