Dzień Tańca w przedszkolu

W związku z tym, że nasze przedszkolaki uwielbiają tańczyć w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca.  Z  tej właśnie okazji  do naszego przedszkola zawitali przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”  działającego przy  Centrum Kultury “Browar B” we Włocławku  wraz z kierownikiem zespołu- p. Maciejem Mielczarskim.

Młodzież  ubrana w ludowe stroje  zaprezentowała przedszkolakom  tańce charakterystyczne dla naszego regionu. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się kolorowym spódnicom i wiankom noszonym przez dziewczęta oraz kubrakom, haftowanym koszulom noszonym przez chłopców z zespołu. Chętne przedszkolaki miały możliwość zatańczyć podstawowe kroki zaprezentowane wcześniej przez członków zespołu.

Serdecznie dziękujemy za piękny pokaz wykonany w naszym przedszkolu przez przedstawicieli Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy” oraz  p. Maciejowi  Mielczarskiemu za przeprowadzenie zajęć tanecznych dla naszych przedszkolaków.

Z okazji obchodów Dnia Tańca dzieci również z ogromną ochotą uczestniczyły w proponowanych tańcach i zabawach ruchowych do muzyki z repertuaru dziecięcego.

Dzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje staramy się w przedszkolu rozwijać, podtrzymywać i ukierunkowywać.

Paulina Makowska

Skip to content