Spotkanie z Kapelmistrzem

23 maja dzieci z Katolickiego Publicznego Przedszkola „Pod Aniołem Stróżem” miały okazję spotkać się z p. Michałem Bagińskim – Kapelmistrzem Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Śmiłowicach oraz w Brześciu Kujawskim.

Muzyka jest bardzo ważnym elementem pracy z dziećmi. Uczy, bawi, rozwija, wychowuje, wspomaga rozwój emocjonalny, wpływa na ogólny stan dziecka. Kierując się tymi przesłankami nasze przedszkole stosuje wiele różnorodnych metod i form  pracy z dziećmi z zastosowaniem muzyki.

Pan Michał zapoznał przedszkolaków  z podstawowymi instrumentami, które składają się na całokształt brzmienia orkiestry, przedstawił budowę instrumentów, zasady ich działania oraz grania na nich. Dzieci dowiedziały się również jak nazywają się niezbędne narzędzia do pracy kapelmistrza czyli buława oraz batuta.

Punktem kulminacyjnym spotkania, które przyniosło przedszkolakom najwięcej frajdy, było stworzenie przedszkolnej orkiestry! Każde dziecko miało okazję zagrać na instrumencie pod czujnym okiem pana Kapelmistrza. Maluchy  przekonały się , że gra na instrumentach dętych to niełatwa sztuka i wymaga od grającego nie tylko talentu, ale również ciężkiej pracy.

Serdecznie dziękujemy p. Michałowi za poświęcony czas i cenną lekcje muzyki !

Paulina Makowska

Skip to content