Piknik Rodzinny w Małym Długoszu

8.06.2019 r. w piękną, słoneczną, czerwcową sobotę tuż przed wakacjami w naszej szkole i przedszkolu zapanowała radosna rodzinna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny! Bogaty program imprezy sprawił, że teren przy szkole na ul. Wojska Polskiego 2A wypełnił się tłumem ludzi. Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Zacznijmy od pokazów teatralnych, tanecznych oraz wokalnych. Niecodzienną atrakcją były balony z helem, malowanie twarzy, kiełbaski z grilla, wata cukrowa, fotobudka, a także słodkości przygotowane przez rodziców. Oblężenie przeżył również radiowóz policyjny, w którym Panowie policjanci pozwali włączać syrenę, demonstrowali działanie alkomatu czy kajdanek. Wóz strażacki również cieszył się ogromną aprobatą. Panowie strażacy chętnie pokazywali wóz, demonstrowali pokaz wodny i rozmawiali o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. WOPR również gościł na naszym pikniku, mówić o bezpieczeństwie w czasie wakacji, szkolił naszych gości, jak udzielać pierwszej pomocy. Nowością na tegorocznym pikniku był pokaz Młodej Włocławianki oraz pokazy Karate. Mieliśmy zaszczyt gościć koszykarzy – obecnych Mistrzów Polski w koszykówce z drużyny Anwil Włocławek – Kamila Łączyńskiego, Szymona Szewczyka oraz Michała Michalaka. Przez nauczycieli prowadzone były także zabawy ruchowe, a na koniec rodzice przedszkolaków w roli aktorów zaprezentowali się w przedstawieniu „Rzepka”. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

 • Firma SANGAZ Włocławek
 • Firma BAKALAND Włocławek
 • Firma SMAKOSZ Bądkowo
 • Koszykarze Anwil Włocławek
 • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej Włocławek
 • Komenda Miejska Policji Włocławek
 • Hufiec ZHP Włocławek
 • MŁODA WŁOCŁAWIANKA Włocławek
 • Klub ZANSHIN
 • OSiR Włocławek
 • WOPR Włocławek
 • Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela Włocławku
 • nauczyciele oraz pracownicy obsługi szkoły i przedszkola Małego Długosza
 • wielu wspaniałych i życzliwych rodziców naszych podopiecznych

Dziękujemy wszystkim mamom, babciom, ciociom, które upiekły przepyszne ciasta i oczywiście Wam – naszym drogim Gościom, którzy przybyliście na Piknik Rodzinny.

Organizatorzy:
ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak
Joanna Filińska
Paulina Makowska
Aleksandra Ujazdowska

Skip to content