“Ześlij, Panie, swego Ducha” – szkolna adoracja Najświętszego Sakramentu

W pierwszy piątek czerwca, poprzedzający  uroczystość Zesłania Ducha Świętego, społeczność Długosza zebrała się w dolnej sali gimnastycznej, aby poprzez adorację i uwielbienie oddać chwałę Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

Ponieważ czerwiec to miesiąc poświęcony  Sercu Jezusowemu, w rozważaniach, które poprowadził ks. Jacek Buta, nie mogło zabraknąć Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz modlitw o dary Ducha Świętego. Naszą szkolną adorację ubogacił śpiew dziewcząt z klasy III a, b, c, e oraz klasy 8a poprowadzony dźwiękami gitary i ukulele.

Uwielbienie Boga, jak mówi KKK, jest najdoskonalszą formą modlitwy. Dlatego uczniowie wraz z nauczycielami, paniami wicedyrektor, paniami pedagog przeznaczyli  godzinę lekcyjną, aby spotkać się z żywym Bogiem, któremu “niech będzie chwała i cześć, i uwielbienie”, jak śpiewamy w jednej z pieśni.

W imieniu księży katechetów dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystej chwili: uczennicom za śpiew, grę na instrumentach oraz wykonanie dekoracji, ministrantom z kl. IIIa za posługę oraz p. Krzysztofowi, który zadbał o sprzęt i stroną techniczną przedsięwzięcia.
Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

L. W.

Skip to content