Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w „małym” Długoszu

Wakacje już dobiegły końca. Uczniowie wypoczęci, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili do szkoły. Po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, wszyscy spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020.

Rozpoczęliśmy dzień wspólną modlitwą podczas Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy Sióstr Wspólnej Pracy, którą celebrował ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak. Na początku Mszy św. ks. prałat dr Jacek Kędzierski –  dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza – skierował serdeczne słowa do uczniów, rodziców, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.

Po Mszy św. udaliśmy się do sali gimnastycznej na dalsze obchody rozpoczęcia roku szkolnego.

Grono pedagogiczne powitało wszystkich zgromadzonych gości, rodziców, dziadków, opiekunów, uczniów i pracowników szkoły. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy hymn państwowy i hymn szkoły, a uczniowie klas drugich zaprezentowali wytęp artystyczny pt.:” Wakacje żegnamy, szkołę witamy”, który specjalnie przygotowali na ten dzień pod czujnym okiem wychowawców p. Katarzyny Matuszewskiej, p. Joanny Filińskiej i p. Mirelli Kwiatkowskiej. Z pewnością, dzięki obejrzeniu programu artystycznego, powrót do rzeczywistości szkolnej, dla niektórych okazał się dużo łatwiejszy.

Następnie głos zabrał ksiądz wicedyrektor Sebastian Tomczak, który bardzo serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, rodziców oraz uczniów, szczególną uwagę zwracając na tegorocznych pierwszoklasistów. Wszystkim natomiast życzył wytrwałości i sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym. Ksiądz Wicedyrektor przedstawił również wychowawców klas pierwszych i czwartej oraz pozostałych nauczycieli.

Po części artystycznej uczniowie wraz ze swoimi rodzicami rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Centkowskiemu za ubogacenie liturgii śpiewem i grą na gitarze.

Życzymy, aby rozpoczynający się rok szkolny obfitował w sukcesy i powody do dumy. Nasi Drodzy Uczniowie rozwijajcie pasje, zainteresowania i zdolności. Niech ten rozpoczynający się rok będzie czasem radosnym i pełnym optymizmu.

 

Katarzyna Matuszewska

Skip to content