Pszczółki na zajęciach z wychowania komunikacyjnego w WORD

17 września 2019 roku dzieci z grupy 5-latków wraz z opiekunami wybrali się autobusem komunikacji miejskiej na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku. Tematyka zajęć dotyczyła bezpieczeństwa ruchu drogowego połączone ze zwiedzaniem ośrodka.

Celem zajęć było utrwalenie wiedzy ze znajomości numerów alarmowych, tego kto jest uczestnikiem ruchu drogowego i jak powinien się zachowywać, znaczenia używania odblasków itp. Atrakcją dla przedszkolaków była zabawa w uczestników ruchu drogowego z wykorzystaniem pomocy – pojazdów, sygnalizatora świetlnego, pasów, odgrywania roli policjanta. Dzieciom szczególnie spodobały się praktyczne ćwiczenia na symulatorze – stały się kierowcami pojazdu. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało od WORD upominek w postaci kolorowanki.

fot. M. Śmiałek

Katarzyna Hofman

Skip to content