Pierwszy w tym sezonie piątkowy wyjazd na hokej do Torunia

W piątek, 20 września, grupa złożona z uczniów szkoły podstawowej i trojga uczniów klas pierwszych naszego liceum, wyjechała do Torunia, aby obejrzeć ciekawe spotkanie hokejowe pomiędzy Energą Toruń a Zagłębiem Sosnowiec. Choć był piątkowy wieczór, a do Włocławka wróciliśmy tuż przed północą, to nikt nie żałował czasu spędzonego w Grodzie Kopernika.

Piątkowe mecze hokejowe rozpoczynają się na toruńskim Tor-Torze zawsze o godz. 18:30, więc z Włocławka wyruszyliśmy pociągiem Przewozów Regionalnych o godz. 16:48. Podróż upłynęła nam bardzo szybko dzięki rozmowom, wśród których dominowały tym razem tematy naukowe. Po przyjeździe do Torunia pierwszym punktem programu była Msza św. w kościele na Rybakach. Po Eucharystii szybko udaliśmy się na Tor-Tor i początek meczu Energa – Zagłębie obejrzeliśmy zza bramki zespołu gości. Dopiero w przerwie przenieśliśmy się na trybuny, zajmując miejsca, które niemal zawsze okupuje opiekun naszej wycieczki – pan Konrad Trokowski. Spotkanie hokejowe dostarczyło kibicom wielu emocji, choć nie stało na najwyższym poziomie sportowym. Drużyna toruńska pokonała sosnowiczan 5:4 odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Po meczu autobusem MZK udaliśmy się na Starówkę, gdzie już po zmroku zjedliśmy wspólną pizzę i obejrzeliśmy pokaz świetlno-muzyczny przy fontannie Cosmopolis. Do Włocławka wróciliśmy ostatnim tego dnia pociągiem Przewozów Regionalnych, a na miejscu byliśmy o godz. 23:40. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali odebrani z dworca kolejowego przez swoich rodziców.

Konrad Trokowski

Skip to content