Dzień muzyki w przedszkolu

1 października 2019 r. w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” obchodziliśmy Światowy Dzień Muzyki. Nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Dzieci miały możliwość posłuchania różnych gatunków muzyki. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z wyjątkowym gościem, p. Natalią Królikowską – skrzypaczką.

Spotkanie z muzykiem pozwoliło przedszkolakom w bardzo atrakcyjny sposób poznać instrument smyczkowy, jakim są skrzypce. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyglądem oraz brzmieniem instrumentu. Pani Natalia przygotowała dla dzieci zagadki muzyczne, dzięki temu maluchy poznały nowe słownictwo dotyczące skrzypiec oraz grane melodie.

Piękny koncert w wykonaniu naszego gościa rozbrzmiał w całym przedszkolu!

Paulina Makowska

Skip to content