Warsztaty na temat dysleksji w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Od 7 do 13 października 2019 r. przypada Tydzień Świadomości Dysleksji. Jest to wydarzenie, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Dysleksji. Co roku w ramach obchodów tego tygodnia organizowane są działania mające na celu popularyzowanie wiedzy i wzrost świadomości temat dysleksji. Z tej okazji klasa IIIc wraz z opiekunami p. Katarzyną Sobolewską i Urszulą Bordyn wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza. Podczas warsztatów uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat dysleksji. Dzieci brały udział w dyskusji, rozwiązywały zadania, oglądały i czytały książki. Wszystkie te przedsięwzięcia miały na celu „oswojenie” dysleksji, a także pokazanie form terapii.

Po zakończonych warsztatach dzieci odwiedziły też zaprzyjaźnioną Filię Biblioteczną, gdzie mogły zapoznać się z bogatym księgozbiorem i przez chwilkę „zaszyć się” z ulubioną książką.

Katarzyna Sobolewska

 

Skip to content