Apel z okazji uroczystości św. Jana Pawła II

„Największą troską serca Papieża jest każde dziecko.” 

W dniu 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został ogłoszony głową kościoła katolickiego. Z okazji 41. Rocznicy Pontyfikatu i w dniu liturgicznej uroczystości ku czci św. Jana Pawła II, odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony osobie Wielkiego Polaka. Celem apelu było ukazanie dzieciom wspaniałej osoby Papieża, który jest dla nas wszystkich wzorem umiłowania Boga i ludzi oraz Ojczyzny i nauki. 

Dzieci z zaangażowaniem oglądały prezentację multimedialną z życiorysem Jana Pawła II. Uczniowie uważnie wsłuchiwali się w deklamowane wiersze oraz piękny śpiew, zarówno solistów, jak i szkolnego chóru. Na zakończenie, aby upamiętnić życie i pontyfikat, społeczność Małego Długosza, trzymając się za ręce, odśpiewała ulubioną pieśń religijną Jana Pawła II pt. „Barka”. 

Dziękujemy całej społeczności szkoły za zaangażowanie podczas uroczystości i wspólnie spędzony czas, bo dzięki temu „ludzie, których kochamy nie umierają, ale pozostają w naszych sercach”. 

Apel został przygotowany przez wychowawców świetlicy szkolnej – p. Urszulę Bordyn i p. Żanetę Szpulecką oraz p. Tomasza Centkowskiego – nauczyciela muzyki.

Żaneta Szpulecka

Skip to content