Licealistki Długosza nagrodzone w Konkursie Recytatorskim „O Księdzu Jerzym wierszem”

W środę 23 października 2019 roku dwie uczennice naszego liceum wzięły udział w XI edycji Konkursu Recytatorskiego „O Księdzu Jerzym wierszem”, który odbył się w Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Uczestnictwo w konkursie wiązało się również ze zwiedzaniem muzeum poświęconego męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki.

Wysoki poziom, który przedstawiali uczestnicy sprawił, że walka o zwycięstwo była bardzo zacięta. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Pietrzak z kl. IIA i Maja Bałdys z kl. Ib. Obie uczennice stanęły na podium konkursu, zajmując II (Kasia) i III (Maja) miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Gratulując dziewczynom zdobytych tytułów, trzeba podkreślić, że obie  recytowały wiersze napisane przez jedną z nich – obdarzoną talentem poetyckim Kasię Pietrzak, która ma już w swoim dorobku literackim powieść pt. „Kocur”.

Lidia Wiśniewska

Skip to content