Wystawa prac plastycznych – „Ocalić od zapomnienia – pamiętamy w Długoszu”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych, które są pokłosiem pleneru malarskiego pn. „My powstańcy z Włocławkiem związani…” na Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z widokiem na most im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza, który odbył się 16 października br., a był poprzedzony prelekcją historyczną pana Andrzeja Winiarskiego.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach realizacji grantu Fundacji „Anwil dla Włocławka”.  Uczestnicy pleneru malarskiego wykonali  prace plastyczne zgodne z tematem, stosując różne techniki plastyczne. Oceny prac na zaproszenie organizatora przedsięwzięcia pani Bożeny Sobierajskiej  dokonała komisja konkursowa, w której skład weszli pani wicedyrektor Sławomira Lewandowska i pan Andrzej Winiarski. Prace oceniono w dwóch kategoriach: klasy 5-6  i wzwyż.

Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria I

  • I miejsce – Maksymilian Kubicki kl. 6c
  • II miejsce – Zuzanna Jarmuszewicz kl. 5c
  • III miejsce – Iga Kobuszewska kl. 6b
  • Nagroda Specjalna – Hanna Kalinowska kl. 5c

Kategoria II

  • I miejsce – Marta Bychowska kl. 8b
  • II miejsce – Aleksandra Babis kl. 8a
  • III miejsce – Weronika Biesiada kl. 8b

Fundatorem nagród książkowych dla zwycięzców jest pan Andrzej Winiarski.

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone  podczas akademii „Dzień Świętego Jana Pawła II”

Bożena Sobierajska

Skip to content