Licealny Samorząd Uczniowski wybrany!

We wtorek, 22 października, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego naszego liceum. Czynne prawo wyborcze posiadali wszyscy licealiści, a swój głos na maksymalnie troje z pięciorga kandydatów zdecydowało się oddać aż 90,12% z nich. Zgodnie z wynikami wyborów, nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego liceum ZSK została Zuzanna Konieczna (2C), a wiceprzewodniczącymi będą: Adam Woźniak (1A) i Szymon Pałczyński (2A).

Każde wybory są świętem demokracji, dlatego w Długoszu podeszliśmy do nich wyjątkowo poważnie. Przygotowaliśmy listy wyborcze, zebraliśmy komisję wyborczą, a karty do głosowania wzorowane były na tych używanych niedawno w wyborach parlamentarnych.

Frekwencja okazała się sukcesem, gdyż głosy ważne oddało aż 301 z 310 głosujących uczniów, czyli 90,12% wszystkich uprawnionych do głosowania. Wyniki wyborów były dość wyrównane. Zuzanna Konieczna wygrała niewielką przewagą głosów, aczkolwiek bezsprzecznie.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego liceum – pan Konrad Trokowski, serdecznie dziękuje dyrekcji szkoły za zaufanie, członkom komisji wyborczej za wzorowe wypełnienie swoich zadań, nauczycielom szkoły za profesjonalne podejście do wyborów oraz wszystkim kandydatom za chęć współpracy w imię dobra naszej szkoły!

Konrad Trokowski – opiekun Samorządu Uczniowskiego liceum

Skip to content