Wycieczka do Konina

W dniu 28 października 2019 r. uczniowie klasy 2b pod opieką wychowawcy, księdza wicedyrektora Sebastiana Tomczaka oraz Pani Doroty Podufalskiej, uczestniczyli w wycieczce do Mikroskali w Koninie. Na nasze dzieci w Centrum Edukacji czekało ponad 30 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że to uczniowie mogli decydować czy jakiś element makiety poruszy się, zagra, czy też zaświeci. Makiety przedstawiały sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata oraz interaktywne kolejki, postacie z bajek PRL-u, wesołe miasteczko pełne świateł i barw. Uczniowie  mogli również podziwiać dinozaury, a także….. powalczyć jak bohaterowie filmu „Gwiezdne wojny”. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się także Tsunami, czyli labirynt z dziesięcioma tysiącami szklanych kulek, którym dzieci mogły samodzielnie sterować.
Specjalista od budowy makiet opowiadał o pracy nad ich tworzeniem, odsłaniał tajemnice, w jaki powstawały poszczególne elementy makiet. Wszystkiego można było dotknąć i obejrzeć z bliska. Uczniowie samodzielnie wycinali ze styropianu różne kształty, które zabrali na pamiątkę. Dużo pozytywnych emocji dzieci doznały w sali kinowej. Emocjonujący seans filmowy zapewniło kino 6D. Film pokazywał podróż w głąb Ziemi. Poruszające się fotele, tryskająca woda i powiew wiatru, to efekty, które mogliśmy poczuć na własnej skórze. W czasie pobytu w Centrum Edukacji, uczniowie również brali czynny udział w zajęciach z projektowania długopisami 3D. Każdy uczeń zaprojektował własne okulary, które zabrał ze sobą na pamiątkę.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę !!!

Joanna Filińska

Skip to content