Wycieczka kl. 1a i 1c do WORD-u

28 października 2019 r. klasy 1a i 1c wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku. Tam odbyły się zajęcia edukacyjne. Mali Długoszacy mieli okazję przypomnieć i utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrożenia, a także wcielić się w rolę pieszych, jak i kierowców.

Edukacyjna zabawa podczas której Pani Paulina (prowadząca zajęcia) wykorzystała pomoce naukowe w postaci sygnalizatora świetlnego, znaku drogowego „przejście dla pieszych” oraz makiety samego przejścia (zebry) sprawiły, że dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Wychowawcy kl. 1a i 1c dziękują Pani Paulinie Kamińskiej za przeprowadzenie zajęć z ruchu drogowego oraz Pani Wiolecie Balcerowskiej i Pani Monice Bączkowskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

Marta Trela

Skip to content