Wystawa Camino de Santiago w Długoszu

Od poniedziałku, 28 października 2019 r. gościmy w naszej szkole wystawę plansz prezentujących Drogę Świętego Jakuba.

Camino de Santiago to sieć oznakowanych (lub nie) dróg pieszych i rowerowych, zbiegających się na krańcu Europy przy grobie św. Jakuba Starszego, jednego z dwunastu Apostołów Chrystusa w Santiago de Compostela w północnej Hiszpanii. Corocznie Santiago odwiedzają setki tysięcy pielgrzymów z całego świata, a samo Santiago de Compostela jest trzecim co do wielkości miejscem kultu świata chrześcijańskiego (po Jerozolimie i Rzymie). Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów. Od około 2005 roku następuje reaktywacja Szlaku Jakubowego w Polsce. Tradycyjna piesza pielgrzymka od progu własnego domu to 3-4 miesięczna wędrówka przez całą Europę.

Zanim więc udacie się w drogę do Santiago de Compostela, obejrzyjcie wystawę w holu na drugim piętrze budynku szkoły przy ul. Łęgskiej 26. Zapraszam.

S.L.

Skip to content