Narodowe Święto Niepodległości u Długoszaczków

Święto Niepodległości wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły rozbrzmiewało radością i uśmiechem. W piątek, 8 listopada, na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV oraz chór szkolny. Uczniowie mogli usłyszeć o najważniejszych wydarzeniach z historii naszego kraju, które doprowadziły do tego, że dziś Polska jest wolnym i niezależnym państwem. Wszystko przyozdobione zostało żywą muzyką. Pieśni żołnierskie i patriotyczne były dziś motywem przewodnim. Choć nie tylko. O godz. 11:11 cała społeczność szkoły odśpiewała z należytym szacunkiem Hymn Polski. Tym samym najmłodsi Długoszacy wzięli udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. Program został przygotowany przez pana Marcina Jaskólskiego i panią Joannę Filińską. Nad muzyczną częścią czuwał pan Tomasz Centkowski.

Tomasz Centkowski

Skip to content