11 Listopada w pamięci przedszkolaków

11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W przedszkolu od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajany jest im również
szacunek do symboli narodowych.

Z tej to okazji 12 listopada odbyła się w przedszkolu uroczysta akademia. Przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków od kilkunastu dni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu przedstawiły inscenizację pt.: „Polska – moja ojczyzna”, w której występowali żołnierze, Józef Piłsudski, wnukowie i babcia z dziadkiem. Wszystko było przeplatane piosenkami o Polsce oraz tańcami do utworów M. Kluzy „Serce dla Polski” i „Listopadowa piosenka”. Całe wydarzenie miało charakter uroczysty i  dostojny.

Głównym celem spotkania było kształtowanie u przedszkolaków miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz utrwalenie symboli narodowych Polski.

                Katarzyna Hofman

 

 

Skip to content