Uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

We Włocławku uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  rozpoczęły się o godzinie 11.00 na Placu Wolności, gdzie licznie zgromadzili się mieszkańcy naszego miasta na czele z panem  prezydentem Markiem Wojtkowskim, służbami mundurowymi oraz pocztami sztandarowymi. Po uroczystym przemówieniu  pana prezydenta  przedstawiciele włocławskich instytucji oraz organizacji złożyli wieńce i kwiaty przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego. Następnym punktem uroczystości był koncert pieśni patriotycznych wykonanych przez chór “Canto”. Po koncercie, podobnie jak w ubiegłym roku, nastąpiło rozwinięcie 100-metrowej biało-czerwonej flagi, która ulicą 3 Maja została przeniesiona przez wszystkich zgromadzonych mieszkańców na plac Kopernika. Rozpoczętej o godzinie 12.30 uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, odprawionej we włocławskiej bazylice katedralnej, przewodniczył oraz homilię wygłosił ksiądz prałat Sławomir Deręgowski. Zespół Szkół Katolickich reprezentował ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski, nauczyciele oraz poczet sztandarowy wraz z opiekunem.

Rafał Kurzępa

Skip to content