Pszczółki w Muzeum Etnograficznym

W dniu 14 listopada 2019 r. grupa 5-latków wzięła udział w  warsztatach edukacyjnych  pt.: „Moda na Ludowo” organizowanych przez Muzeum Etnograficzne. Zajęcia składały się z prelekcji dotyczącej stroju odświętnego i codziennego, noszonego dawniej przez mieszkańców kujawskich wsi. Podczas zajęć omawiane były poszczególne elementy i charakterystyczne cechy dawnych ubiorów. W części warsztatowej dziewczynki dekorował fartuszki z bibuły za pomocą papierowych wzorów imitujących haft kujawski. Chłopcy natomiast wykonywali rogatywki ozdabiane barankiem z bibuły i kolorowymi pawimi piórami wyciętymi z kartek papieru. Warsztaty bardzo podobały się dzieciom, był to dla nich czas nauki i dobrej zabawy. Na koniec przedszkolaki mogły przymierzyć stroje z dawnych lat.

Magdalena Śmiałek

Skip to content