Międzynarodowe sukcesy długoszaków w karate

Klub Karate Tradycyjnego Zanshin działający między innymi w Zespole Szkół Katolickich wybrał się wraz ze swoimi zawodnikami na 2nd World Children Traditional Karate Championship, które odbyły się 10 listopada 2019 r. w Brnie, w Czechach.

Wśród licznej delegacji klubu i ponad 1200 zawodników znaleźli się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza – Nadia Martyka z kl. 5b, Jakub Orczyk z kl. 5a, Stanisław Molewski z kl. 5c i Jan Molewski z kl. 3a.

Pod czujnym okiem trenera Tomasza Mojzyka wszyscy bardzo ciężko pracowali nad przygotowaniami do największej imprezy, w jakiej do tej pory wystąpili. Przygotowania przebiegły pomyślnie, co zaowocowało wspaniałymi wynikami.

Nadia Martyka została Mistrzynią Świata w konkurencji kata (forma) dziewcząt pasów żółtych rocznika 2008-2009, a Jakub Orczyk został Wicemistrzem Świata w konkurencji kata chłopców pasów żółtych rocznika 2008-2009. Stanisław Molewski jest 13. na świecie w kata indywidualnym, natomiast Jan Molewski zdobył 7 m. w kumite (walka).

Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom!

Tomasz Mojzyk – KKT ZANSHIN

Skip to content