Bractwo Kurkowe w przedszkolu

Każdy Polak wie, jak ważne jest wychowanie patriotyczne. Nie jest to łatwa sztuka szczególnie, gdy myślimy o nauce historii w placówkach przedszkolnych. Jednakże nie jest to niemożliwe ponieważ istnieje wielu ludzi, których pasją jest przenoszenie przeszłości do teraźniejszości i chęć dzielenia się nią z innymi.

Dnia 15 listopada 2019 r. nasze przedszkole odwiedzili członkowie Bractwa Kurkowego, którzy przybliżyli dzieciom przyczyny powstania swojej organizacji – odnosząc się aż do czasów średniowiecznych. Opowieść o losach Bractwa utrzymana była w duchu minionego niedawno Święta Niepodległości Polski z uwagi na zakazanie przez zaborców wspólnych strzeleckich tradycji oraz późniejszego renesansu tej organizacji w dwudziestoleciu międzywojennym.

Dzieci miały okazję wejść w rolę członka Bractwa poprzez odzianie się w tradycyjne stroje oraz oglądanie ich atrybutów. Dzielenie się swoim hobby zachęca innych do poszukiwania i pielęgnowania własnych zainteresowań oraz otwiera nowe drzwi w świecie wiedzy.

Ksenia Kwiatkowska

Skip to content